נעים להכיר…

אנחנו LEAD
המסלול לפיתוח מנהיגות בישראל

כששואלים אותנו מה זה LEAD ומה אנחנו עושים, אנחנו עונים בפשטות:
אנחנו מלטשים יהלומים

…יהלום גולמי בד”כ אינו מנצנץ ורק ליטוש נכון שלו ממצה את יכולתו להחזיר אור… על כן, עבודת הלוטש היא בעלת משמעות רבה: דרושה התמחות ייחודית ומיומנות גבוהה מאוד כדי להפיק מהיהלום את מלא יופיו…

כולם יודעים שיהלומים אמיתיים נדירים מאד. לכן, מדי שנה אנחנו יוצאים אל השטח ומנסים לאתר אותם מבין אלפי אבני חן. אנחנו מחפשים אותם בערים מרכזיות ובערי השדה, בכפר ובעיר, שהרי יהלומים מהסוג שאנחנו מחפשים יכולים להימצא בכל מקום. כשאנחנו מצליחים לאתר סוף- סוף יהלום, קשה לתאר את תחושת הסיפוק ואת שמחת הגילוי. אז מתחיל שלב הליטוש.

כל מי שעוסק בתחום יודע: אין שני יהלומים זהים. כל יהלום שונה מחברו, לכל אחד מאפיינים ייחודיים רק לו. כך גם היהלומים שלנו- כשהם מגיעים אלינו, חלקם מלוטשים יותר, חלקם כבר יודעים שהם נדירי- מציאות וחלקם נחבאים אל הכלים ואפילו לא יודעים עדיין שהם יהלומים- אבן החן הנדירה והיקרה ביותר שיש בנמצא.
אבל בכולם, ללא יוצא מן הכלל, קיים הגרעין הייחודי שהופך אותם ליקרי ערך כל- כך: אנחנו קוראים לגרעין הזה הפוטנציאל להנהיג.

אז מה עושים במלטשה של LEAD? ובכן, אנחנו עושים רק את מה שמלטשי יהלומים עשו מאז ומתמיד: בזהירות רבה, מבלי לשנות או לגרוע מן הצורה ומן המבנה המקורי, אנחנו משייפים ומלטשים את היהלום כך שיוכל להופיע בפני העולם במלא יפעתו.

פשוט עד כדי כך: אנחנו לא מקשטים אותם, לא “מטמיעים” בהם שום דבר, לא אומרים להם איך ומה הם צריכים להיות. האיכות הייחודית הרי מצויה בהם מרגע היוולדם. אנחנו רק עוזרים להם להשיל קליפות ולהדגיש את היתרונות המובנים ובמקביל- מאתגרים אותם, דורשים מהם לדרוש מעצמם, דוחקים אותם אל מחוץ לאזורי הנוחות שלהם, לצאת אל העולם ולהיות כל מה שירצו להיות, להאיר איש איש במקום הנכון לו.

ועכשיו, כשאתם יודעים עלינו קצת יותר, הנה עוד כמה עובדות מעניינות על תכנית ההכשרה של LEAD:

  • LEAD– המסלול לפיתוח מנהיגות בישראל, הוקם במטרה להצמיח את דור ההנהגה הבא של מדינת ישראל. הבוגרים שלנו, צעירים יצירתיים וערכיים, מעורבים בכל תחומי העשייה בחברה הישראלית. בואו להכיר (קישור לאזור בוגרים).
  • תכנית ההכשרה שלנו היא הממושכת והמקיפה בישראל: אנחנו מלווים את משתתפי התכנית כמעט 20 שנה (בין הגילאים 16 ל- 35).
  • מדי שנה מגישים מועמדות לתכנית כ- 5000 בני נוער. מתוכם, מתקבלים למסלול 120 בנים ובנות מכל רחבי הארץ.
  • קהילת הבוגרים שלנו היא מהפעילות בישראל: כ-70% ממסיימי תכנית ההכשרה הבסיסית לוקחים חלק בתכנית ההמשך לבוגרים. אלה נתונים חסרי תקדים בהשוואה לתכניות אחרות. במילים אחרות: LEAD היא משפחה. וכשמדובר במשפחה, כמעט כולם רוצים לחזור ולהיות חלק מהבית…
  • באותו עניין- כ- 96% מבוגרי LEAD ציינו כי השתתפותם בתכנית השפיעה באופן משמעותי על הבחירות המקצועיות והאישיות שעשו בחייהם כבוגרים.

נעים להכיר…

אנחנו LEAD – המסלול לפיתוח מנהיגות בישראל

כששואלים אותנו מה זה LEAD ומה אנחנו עושים, אנחנו עונים בפשטות, אנחנו מלטשים יהלומים: יהלום גולמי בד”כ אינו מנצנץ ורק ליטוש נכון שלו ממצה את יכולתו להחזיר אור. על כן, עבודת הלוטש היא בעלת משמעות רבה: דרושה התמחות ייחודית ומיומנות גבוהה מאוד כדי להפיק מהיהלום את מלא יופיו.

כולם יודעים שיהלומים אמיתיים נדירים מאוד. לכן, מדי שנה אנחנו יוצאים אל השטח ומנסים לאתר אותם מבין אלפי אבני חן. אנחנו מחפשים אותם בערים מרכזיות ובערי השדה, בכפר ובעיר, שהרי יהלומים מהסוג שאנחנו מחפשים יכולים להימצא בכל מקום. כשאנחנו מצליחים לאתר סוף-סוף יהלום, קשה לתאר את תחושת הסיפוק ואת שמחת הגילוי. אז מתחיל שלב הליטוש.

קרא עודצמצם

כל מי שעוסק בתחום יודע: אין שני יהלומים זהים. כל יהלום שונה מחברו, לכל אחד מאפיינים ייחודיים רק לו. כך גם היהלומים שלנו: כשהם מגיעים אלינו, חלקם מלוטשים יותר, חלקם כבר יודעים שהם נדירי- מציאות וחלקם נחבאים אל הכלים ואפילו לא יודעים עדיין שהם יהלומים, אבן החן הנדירה והיקרה ביותר שיש בנמצא.
אבל בכולם, ללא יוצא מן הכלל, קיים הגרעין הייחודי שהופך אותם ליקרי ערך כל כך: אנחנו קוראים לגרעין הזה הפוטנציאל להנהיג.

אז מה עושים במלטשה של LEAD? ובכן, אנחנו עושים רק את מה שמלטשי יהלומים עשו מאז ומתמיד: בזהירות רבה, מבלי לשנות או לגרוע מן הצורה ומן המבנה המקורי, אנחנו משייפים ומלטשים את היהלום כך שיוכל להופיע בפני העולם במלא יפעתו. פשוט עד כדי כך: אנחנו לא מקשטים אותם, לא “מטמיעים” בהם שום דבר, לא אומרים להם איך ומה הם צריכים להיות. האיכות הייחודית הרי מצויה בהם מרגע היוולדם. אנחנו רק עוזרים להם להשיל קליפות ולהדגיש את היתרונות המובנים. אנו מאתגרים אותם, דורשים מהם לדרוש מעצמם, דוחקים אותם אל מחוץ לאזורי הנוחות שלהם, לצאת אל העולם ולהיות כל מה שירצו להיות, להאיר איש איש במקום הנכון לו.

ועכשיו, כשאתם יודעים עלינו קצת יותר, הנה עוד כמה עובדות מעניינות על תכנית ההכשרה של LEAD:

  • LEAD – המסלול לפיתוח מנהיגות בישראל, הוקם במטרה להצמיח את דור ההנהגה הבא של מדינת ישראל. הבוגרים שלנו, צעירים יצירתיים וערכיים, מעורבים בכל תחומי העשייה בחברה הישראלית.
  • תכנית ההכשרה שלנו היא הממושכת והמקיפה בישראל: אנחנו מלווים את משתתפי התכנית כמעט 20 שנה (בין הגילאים 16 ל- 35).
  • מדי שנה מגישים מועמדות לתכנית כ- 5,000 בני נוער. מתוכם, מתקבלים למסלול 120 בנים ובנות מכל רחבי הארץ.
  • קהילת הבוגרים שלנו היא מהפעילות בישראל: כ-70% ממסיימי תכנית ההכשרה הבסיסית לוקחים חלק בתכנית ההמשך לבוגרים. אלה נתונים חסרי תקדים בהשוואה לתכניות אחרות.
  • באותו עניין, כ-96% מבוגרי LEAD ציינו כי ל-LEAD היתה השפעה משמעותית על הבחירות המקצועיות והאישיות שעשו בחייהם כבוגרים.