צור קשר

בית סילבר, אבא הלל 7, קומה 15, רמת גן

03-5762513

03-6430986

  תרשו לנו להתחיל מהסוף: מרבית תכניות המנהיגות נכשלות. הן נכשלות כיוון שרוב התכניות מתמקדות בהקניית כישורים, טכניקות וכלים. נקודת המוצא שלנו שונה: אנחנו מאמינים שהצעד המשמעותי ביותר בדרך להפוך למנהיג הוא הבחירה במנהיגות כזהות וכדרך חיים. כדי שאדם יבחר להיות מנהיג, הוא חייב תחילה להבין לעומק את הדרישות, המחירים והיתרונות שיש לבחירה זאת.

  על התפיסה הזאת בדיוק מושתת מסלול ההכשרה שלנו: הוא מאפשר לבני הנוער להתנסות באתגרים ודילמות שדורשים מהם לפתח את כישורי ההובלה שלהם. כך, בסופו של תהליך, הם יוכלו לאמץ לעצמם פרשנות אישית למושג “מנהיגות” ולבחור את התחום בו יהיו למובילים.

  ההכשרה נעשית בשלוש זירות:

  מפגשים קבוצתיים

  מפגשים קבוצתיים

  מפגשים קבוצתיים

  כדי שתיפגשו עם אנשים כמוכם

  הנוער שמתקבלים למסלול מחולקים לצוותים אזוריים בהתאם למיקומם הגיאוגרפי. הם נפגשים אחת לשבועיים למשך שלוש שעות בליווי של מנחה צוות מקצועי. חלקו הראשון של כל מפגש מוקדש ללמידה תאורטית של מודלים חברתיים ולרכישת מיומנויות. תהליך הלמידה איננו דומה ללמידה בבית הספר: לא משננים, לא נבחנים וכמעט ולא כותבים, אלא בחלקו השני של המפגש מנסים המשתתפים לסייע זה לזה בהובלת פרויקטים חברתיים תוך ביצוע סימולציות לקראת מפגשים עתידיים עם גופים ציבוריים, העברת משובים ושיתוף בחוויות שצברו מאז המפגש הקודם וקביעת יעדים למפגש הבא.

  כנסים וסדנאות

  כנסים וסדנאות

  כנסים וסדנאות

  כדי שתוכלו ללמוד מאלה שכבר עשו את זה לפניכם

  בנוסף למפגשים הקבוצתיים, כולל מסלול ההכשרה שבעה כנסים המתפרשים על פני שנתיים. הכנסים נערכים בזמן חופשות בית הספר ובמהלכם נפגשים שגרירי LEAD עם מנהיגים וגורמי מפתח בחברה הישראלית. במהלך כל אחד מהכנסים נבחנות לעומק ובדרך חווייתית סוגיות מרכזיות במנהיגות:

   

  פרויקט אישי

  פרויקט אישי

  התנסות מעשית

  כדי שתוכלו להתנסות “על אמת”

  כבר סיפרנו לכם שאנחנו ב-LEAD מאמינים שלמידה של מהות המנהיגות נעשית באמצעות התנסות וחוויה. לכן, במסגרת המסלול מתנסה כל אחד מהשגרירים במנהיגות מעשית באמצעות הקמה וניהול של פרויקט חברתי. חופש הבחירה של התחום והנושא הוא מוחלט: כל שגריר בוחר את המקום ואת האופן בו ירצה לפעול. כך מתנסים השגרירים בגיוס תקציבים, בניהול אנשים ובעבודה מול גופי שלטון, לומדים להתמודד עם אתגרים וקשיים, מחדדים ומרחיבים את קשת היכולות שלהם, ובעיקר- צוברים קילומטרז’ של ניסיון בעולם האמתי ועוברים תהליך עמוק של הגדרת זהות והתפתחות אישית.
  ההשתתפות בתכנית ההכשרה עולה בקנה אחד עם הלימודים בבית הספר: הפעילויות נערכות בשעות אחר הצהריים, אינן גוזלות זמן רב ונערכות בהתאם ללוח החופשים של משרד החינוך.

  מידע נוסף על פרויקטים משנים קודמות תוכלו למצאו כאן.

  ההשתתפות איננה כרוכה בתשלום או בדמי השתתפות כלשהם.